Butembo: meer dan 600 jongeren ronden beroepsopleiding af (CongoForum)

BUTEMBO – In de stad Butembo (Noord-Kivu) hebben 630 jongeren tussen 2019 en 2022 een gratis beroepsopleiding gekregen. Dat was mogelijk dankzij de steun van de Norwegian Refugee Council (NRC) en de Zwitserse ambassade in de DR Congo. NRC bracht maandag verslag uit over de geboekte resultaten, aldus Radio Okapi.

Bedoeling was om de jongeren bij te scholen zodat ze een actieve rol zouden kunnen opnemen in de gemeenschap en iets zouden leren waardoor ze zelf geld kunnen verdienen. De organisatoren wilden ook ondernemerschap promoten en de werkloosheid helpen aan te pakken.

Eigenlijk werd het project niet alleen uitgevoerd in Butembo (Noord-Kivu) maar ook in Uvira (Zuid-Kivu) en Kananga (Centraal-Kasai). In totaal werden 1.800 jongeren opgeleid die 15 tot 24 jaar oud waren.

Drie jaar lang kregen ze een opleiding: snit en naad, patisserie, veeteelt, hotelwezen en werk in een restaurant, schrijnwerkerij, automechaniek, informatica, haarknippen.

Micheline Katungu volgde de opleiding haarkappen. Zij weet nu hoe ze ‘coiffeuse’ kan zijn voor zowel vrouwen als mannen. “Met dit werk zal ik beter in staat zijn om een aantal noden te dekken”, vertelt Micheline. “Ik zal zelfstandig zijn, en niet van anderen afhangen. Ik moedig andere vrouwen om ook warm te lopen voor dit soort van job.”

Augustin Kalinde leidt de stedelijke jeugddienst in Butembo. Hij hoopt dat het opleidingsproject veel navolging zal krijgen in de regio. Jongeren die lang werkloos blijven, komen soms in de verleiding om zich aan te sluiten bij een gewapende groep.

De afgestudeerde jongeren krijgen ‘kits’ en middelen om een activiteit op te zetten, zegt NRC.

© CongoForum, 14.09.22 (db)

Beeld – bron: Marc Maro Fimbo

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.